Yakın Etkinlikler :

KEDİ EVLERİNİ SAHİPLERİ İLE BULUŞTU.

KEDİ EVLERİNİ SAHİPLERİ İLE BULUŞTU.

Kurumsal

KEDİ EVLERİNİ SAHİPLERİ İLE BULUŞTU.

GÜRSU SOKAKLARINA RENGARENK KEDİ EVLERİ
​Gürsu Belediyesince, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, Gürsu’nun sokaklarına kedi evleri yerleştirildi.
​Gürsu Belediyesi ve Ekol Koleji işbirliğinde, “Gürsumuz’u Rengarenk Kedi Evleriyle Süslüyoruz” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin el emekleriyle boyadıkları kedi evleri Gürsu sokaklarına yerleştirildi.
Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Doğal ortamlarından uzakta şehir şartlarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarının yaşam hakkını korumak ve yaşamlarını devam ettirmelerine yardımcı olmak hepimiz için bir insanlık borcu. Daha önce ilçemizdeki ağaçları gökkuşağı renklerinde evlerle donatarak yaptığımız çalışmayı şimdi kedi evleriyle devam ettiriyoruz. Çocuklara hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarına karşı duyarlılık kazandırmak, ilçemizde yaşayan hemşehrilerimize sokak hayvanlarının yaşam haklarına karşı duyarlılık kazandırmak istedik. Çocuklarımız, kendi el emekleriyle hazırladıkları kedi evlerinin bir hayvanın yaşamını devam ettirmesi için kullanılacak olmasını, tertemiz çocuk zihinlerine nakşedilmiş bir anı olarak ömür boyu hatırlayacaklardır. Hayvanların yaşam haklarını düşünen ve hayvanları koruyan bir nesil, barış ve huzur dolu bir dünya oluşturacaktır” dedi.
Ekol Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Taşci iseyaptığı konuşmada; Çevreye, Doğaya saygılı nesiller yetiştirmeyi kendimize amaç edindik diyerek, bu çalışma ile öğrencilerimizin önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini dile getirdi.
Öğrencilerin kendi isimlerinin yazılı olduğu 90 adet kedi evi; Gürsu’nun çeşitli noktalarına, Hayvan Barınağı’na ve Adrenalin Park’a yerleştirildi.
Etkinlikte öğrenciler; “Hayvanlara Karşı Kalbimizde Merhamet Olmalıdır”, “Bir Kap Yemek Bir Kap Su Dostlarımıza Yeter”, “Hayvanlara Karşı Acımasız Olan İyi Bir İnsan Olamaz”, “En İyi Dostlarımız Hayvanlardır” sloganlarının yazlı olduğu pankartlar taşıdı.